Halloween

Svátkem, který se u nás už v podstatě zabydlel, se nepochybně stává Halloween. Zejména u těch mladších je stále více oblíbený a jeho oslavy žádané a očekávané. Nejinak tomu letos bylo i mezi dětmi v naší mateřské škole. Na ty nejstarší čekala již tradiční haloweenská noc ve školce. Aby si i ti, kteří se neúčastnili halloweenské noci, přišli na své, třída Myšek i Žabek uspořádala pro své svěřence haloweenský maškarní karneval se spoustou soutěží, tance a mlsání i během dne ve školce.

Podzim v mateřské škole 

Na děti z mateřské školy čekala s nadcházejícím podzimem spousta akcí a zajímavých činností. Všem bylo společné čerpaní z darů přírody, kterých nám na podzim nabízí zahrada, park i les nespočet. Na samém začátku příchodu podzimu navštívila naše předškoláčky paní lektorka Mgr. Kateřina Dvořáková se svým krásným enviromentálním programem o Klobouku Podzimákovi. 

Děti se také vydaly na exkurzi do zahrádkářské kolonie Bílý kámen, kde mohly sledovat, jaké ovoce dozrává v našich podmínkách na stromech, jak probíhá sklizeň ovoce i zeleniny a co vůbec práce na zahradě obnáší. Ve školce pak zkusily podzimní dary ze zahrádek samy zpracovat. I v parku a nedalekých lesích si školkáčci užívali štědrosti podzimu. Těšili se z krásných barev listí, nasbírali spoustu kaštanů, žaludů, bukvic, šípků, aby je použili k výtvarnému tvoření a šípky také na výborný a zdravý čaj. Aby předškoláčci lépe pochopili určitý koloběh v přírodě a naučili se přemýšlet trochu ekologicky, svépomocí přeměnili starou dřevěnou bednu na kompostér. 

Mikulášská nadílka